Ako na to ?

Ak si učiteľ telesnej výchovy, tréner, alebo iba chceš jednoducho vytvárať tréningy pre skupinky športových nadšencov, tak postupuj takto:

Registruj sa ako učiteľ

Obrázok 1 Registrácia ako učiteľ

Nezabudni vyplniť všetky povinné polia označené hviezdičkou a pre urýchlenie celého procesu rovno vyplň aj školu alebo klub, ktorý zastupuješ. Môžeš tak ale urobiť aj neskôr vo svojom profile. Nezabudni na zaškrtnutie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Pre dokončenie registrácie si skontroluj potvrdzujúci mail, v ktorom nájdeš odkaz na správne dokončenie registrácie. Ak nevieš mail nájsť vo svojej emailovej schránke, skontroluj aj priečinok „Nevyžiadané pošta“ alebo „SPAM“.

Obrázok 2 Dokončenie registrácie

Po kliknutí na odkaz v maile sa registrácie ukončí a ty sa môžeš prihlásiť ako učiteľ.

Prihlás sa do HÝB SA DOMA

Obrázok 3 Prihlasovacie okno
Vyplň svoje meno a heslo a prihlás sa do svojho profilu.

Teraz uvidíš svoj profil odkiaľ môžeš vytvárať nové tréningy, pridávať cvičenia, pridávať si svoje školy a triedy a sledovať štatistiky. K dispozícii máš ponuku profilu ku ktorej sa môžeš vrátiť hocikedy, ak si prihlásený kliknutím na „MÔJ PROFIL“ v hornom menu.

Ponuka Môj profil

Najprv si pridaj a skontroluj svoju školu kliknutím na „MOJE ŠKOLY“ v ponuke profilu. Ak si školu zadal už pri registrácii, uvidíš ju v zozname svojich škôl. Nemusí to byť iba škola – môžeš pridávať aj športovú organizáciu.

Ak chceš môžeš si pridať novú školu alebo športovú organizáciu kliknutím na „+ PRIPOJIŤ SA K NOVEJ ŠKOLEObrázok 6 Pridanie novej školy Napíš názov školy, alebo iba začni písať a vyber zo zoznamu škôl, ktoré ti systém ponúkne. Nezabudni kliknúť na „ULOŽIŤ“. Teraz si vytvor svoju triedu alebo tím. Klikni na „MOJE TRIEDY“ v menu vo svojom profile Obrázok 7 Zoznam mojich tried Tu vidíš všetky svoje triedy alebo tímy. Novú triedu alebo tím pridáš kliknutím na „+ PRIDAŤ NOVÚ TRIEDUObrázok 8 Pridanie novej triedy
Nezabudni si vybrať školu alebo organizáciu v ktorej chceš mať novú triedu vytvorenú, zadať názov triedy (môže byť ľubovoľný text) a kliknúť na „ULOŽIŤ“, aby sa tvoja trieda vytvorila. My si vytvoríme triedu „4.D“ v škole „Základná škola (Nevädzová 2, Bratislava-Ružinov)“
Obrázok 9 Pridanie novej triedy Zoznam tried aj s novou pridanou triedou. Teraz môžeš zo zoznamu tried robiť toto:
  • Zdieľať tím alebo triedu
  • Pozrieť si zoznam žiakov svojej triedy
  • Upraviť svoju triedu
Zdieľaj svoju triedu alebo tím. Klikni na ikonku a otvorí sa ti toto okno: Zdieľanie triedy alebo tímu Klikni na „SKOPÍROVAŤ DO SCHRÁNKY“, takto sa ti skopíruje odkaz na tvoju triedu alebo tím do schránky a ty ho môžeš poslať cez mail, edupage alebo akýmkoľvek iným spôsobom svojim žiakom alebo členom tímu. Stačí si vytvoriť klasický mail a cez CTRL+V vložiť odkaz na tvoju triedu alebo tím do textu a poslať ho komu je určený.
V „MOJE CVIČENIA“ si môžeš pridávať videá na cvičenia, ktoré budeš vidieť iba ty a ktoré potom môžeš použiť pri vytváraní tréningu. Moje cvičenia Klikni na „+ NOVÉ CVIČENIE“ a pridaj si svoje video z youtube do svojich cvičení Pridanie nového videa s cvičením Nezabudni vyplniť všetky potrebné kategórie a uviesť krátky popis tvojho videa. Nakoniec nezabudni potvrdiť vloženie kliknutím na „ULOŽIŤ“.
Keď chceš vytvárať nové tréningy klikni na „KALENDÁR“ v menu svojho profilu. Kalendár sa ti zobrazí vždy, keď sa prihlásiš, keďže ho budeš používať asi najviac zo všetkých funkcií.
Kalendár V Kalendári vidíš všetky tréningy, ktoré si už naplánoval. Keď chceš naplánovať nový tréning, klikni na „+ PRIDAŤ TRÉNING“. Skupinový tréning pridávaš iba tým členom, ktorí už sú pridaní do tvojho tímu, preto si dobre skontroluj, či sú v tíme všetci, čo tam majú byť.
Ak sa niekto pridá do tímu neskôr, neuvidí tímové tréningy, ktoré si naplánoval predtým, ako sa on do tohto tímu pridal. Pridanie tréningu Tu najprv vyplň či vytváraš tréning osobný alebo skupinový. My si vytvoríme skupinový tréning. Potom vyber triedu alebo tím, pre ktorý bude tréning určený.
Zadaj deň a čas tréningu. Daj svojmu tréningu menu. Štandardne a volá podľa triedy, ale môžeš mu dať vlastný názov. A ešte vyber zameranie tréningu a či je tréning výzvou, prípadne obsahuje nejaký zábavný cvik. Keď si vyplnil všetky tieto polia (vieš sa ku nim aj neskôr vrátiť a prípadne ich zmeniť či upraviť), tak klikni na „+ PRIDAŤ ALEBO ODOBRAŤ CVIČENIE“.
Pridanie cvičenia do tréningu Otvorí sa ti nové okno kde môžeš vyhľadávať vo svojich ale aj vo verejných cvičeniach. Pre výber svojich cvičení klikni na plus v zelenom kruhu a pridaj dané cvičenie do „VYBRATÉ CVIČENIA“ v pravej časti tohto okna. My sme si vybrali „Žabie skoky“ a „Húsenica“.
Vybrať môžeš aj viac videí naraz.
Vybraté cvičenia Keď chceš niektoré z vybratých cvičení odstrániť, klikni na x v červenom kruhu vedľa vybratého videa. Keď si s vyberaním skončil klikni na „VYBRAŤ“ vpravo hore . Prípadne, ak si si to rozmyslel vedľajšie tlačidlo „ZRUŠIŤ“.
Pridané cvičenia do tréningu Ku každému cvičeniu pridaj komentár s inštrukciami, napríklad počet opakovaní, prípadne iné rady a nakoniec môžeš pridať aj celkový popis tréningu. Nezabudni tréning uložiť kliknutím na „ULOŽIŤ“ .
Vytvorený tréning si môžeš skontrolovať kliknutím naňho vo svojom kalendári.
Detail tréningu V „ZOZNAM ÚČASTNÍKOV“ si môžeš skontrolovať, kto každý sa už zúčastnil a koho to ešte len čaká.

Pozri si aj video návody

Registruj sa ako učiteľ alebo tréner
Vytvor si nové cvičenie
Vytvor a zdieľaj svoju triedu alebo tím
Vytvor nový tréning
Pridaj sa k svojej škole alebo klubu
Uprav si svoje cvičenie

Sociálne siete

Cvičíme aj na sociálnych sieťach,
sledujte cvičenia aj na facebooku